Salut.

Ieiri am primit si eu consola si e super (fiinda prima consola) - Xbox One S 500GB Fifa 2017
Configurarea ei se face foarte usor, update, recunoastere si update controllere, mai mult a durat pana am reusit sa downloadez si sa instalez Fifa 2017 (aproximativ o ora jumatate la o conexiune wi-fi cu o viteza de 50MB/s), insa merita.
Consola este foarte siletioasa, iar controllerul arata foarte bine. Un dejavantaj este culoarea alba care este pretentioasa si se murdareste destul de repede.
Capacitatea reala a consolei este de aproximativ 360 GB, iar jocul Fifa 2017 ocupa aproximativ 40GB.

Off-topic: am tot cautat raspunsul la intrebarea mea si nu l-am gasit "Avand in vedere ca jocul Fifa 2017 a venit pe baza de cod download in momentul in care o sa vreau sa il dezinstalez, pentru reinstalare o sa fiu nevoit sa il cumpar din nu jocul, sa introduc din ou codul sau o sa ramana salvat pe contul de microsfot?" Daca exista o sectiune generala legata de jocuri (instalare, dezinstalare, reinstalare) va rog sa ma indrumati catre aceasta.

Multumesc si scuze pentru off-topic.