Single post: Clubul Google Pixel Phone (latest: 8, 8 Pro, Fold)

  1. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cum poate denumi cineva telefon propriu Google cand e facut de HTC... Anyway, imi place ca au "inovat" foarte tare la modelul asta si au reusit ceea ce nici macar Samsung n-a putut: sa scoata o clona de iPhone. De la pret, pana la marginile grosolane pe care numai Apple le mai avea. Macar la Apple inteleg ca e asa pentru ca vor sa pastreze butonul de Home care la ei este "iconic", si are automat proportiile acelea, dar la Google sa dea naiba daca are vreun sens. Noroc ca din spate arata un pic mai diferit si nu are camera iesita in afara... Ah, si are jack, so hell yeah!

    Ca specificatii pare foarte OK. Ma bucur ca au trecut la AMOLED dar imi pare rau ca o dau inainte cu super fast charging-ul lui peste. Pun pariu ca o sa vedem mai multe telefoane explodate - n-o sa inteleg niciodata de unde dorinta asta nebuna de a pompa intr-o baterie mai mult decat poate, doar de dragul de a spune ca in 15 minute se incarca precum la altii in 45. Oricum toate bateriile astea cu fast charging nu vor avea viata lunga, chiar si daca nu explodeaza.

    Cat despre Google Assistant, care pare a fi punctul forte al lui Pixel, la fel ca Siri & Co... ma lasa rece. Ziua in care voi incepe sa vorbesc cu device-urile mele, va fi ziua in care voi deveni senil (sau in care nu voi mai putea sa scriu). Mai ales de cand mi-am ascultat inregistrari de prin casa, pe care Google le tine cu mare drag pe propriile servere, fara a-mi da voie sa le sterg.

    Pretul e WOW! Dar, e in trend cu ceea ce practica HTC in ultima vreme... so...
    Attached Images Attached Images iphone_vs_pixel.jpg