tudy: nici nu stiu cum sa-ti raspund la partea cu "ne cunoastem" - la cum postezi despre mine, eu sunt din ce in ce mai convins ca nu ne cunoastem deloc. Cat despre de ce nu mai posteaza unii, no offense... dar daca unuia ca mine care e cat de cat tehnic si pe care "il cunosti" ii arunci astfel de cuvinte, pai ce sa te astepti de la cei pe care "nu-i cunosti" si care cred ca nu mai posteaza de frica de a nu spune ceva contra convingerilor tale. Ai dreptul tau la o opinie despre Pixel, iPhone, Xbox sau orice altceva asa cum am si eu si altii, indiferent cat de mult te stressezi tu.

Razzosinni: cel negru nu mi se pare chiar atat de urat. Sincer, tocmai vroiam sa-mi iau de backup un telefon cu Android, si asteptam cu mari sperante noul Pixel (chiar vroiam sa vad ceva inovatie, ceva "altfel" - n-a fost sa fie). M-ar fi tentat cel mic, dar la pretul acesta si la ce rezolutie are (as fi vrut sa-l iau si pt. VR), o sa-i spun PASS. S7 si S7 Edge sunt chiar telefoane frumoase prin comparatie... si nici n-arata ca o clona de iPhone.

Sunt curios, spatele la Pixel din ce este? E cumva aluminiu? Aluminiu-plastic? Sau o parte e sticla?