Mh.. sunt peste tot baietii, sau "all over the place" cum ar zice muricanu.. in japoneza nu stiu!
Speram ca Nintendo sa iasa din relativa obscuritate in care se afla.. dupa ce am vazut, am rezervele mele.
Tehnologic, nu este wow! dar trebuie sa recunoastem ca au fost inventivi. Din pacate cam atat.

Referitor la promo in sine, foarte gandit si el.. dar prost.
Vizeaza o audienta cat mai mare, cumva casual, dar totusi nu prea (ca doar avem Skyrim la rezolutie mare, pe handheld, si niste koreeni?, probabil notorii in lumea eSport).
Avem copii, avem femei, avem oameni plini de responsabilitati care gasesc (in mod bizar) timp si utilitate, in a-si aduce consola cam la orice tip de adunare/interactiune sociala.
Nu mai vorbesc de faptul ca al tau caine s-ar putea sa-ti ude covorul sau sa moara de foame, ca oricum il ai degeaba, important e ca te poti juca pe zombie mode in timp ce trebuie sa faci.. ceva (bine ca nu este femeia sau barbatul tau).
Si ca tot fi vorba, nu am vazut cupluri? pe vremuri in reclamele Nintendo vedeam destul de mult asta (dar sunt foarte obosit si mi-o fi scapat, insa eu la clipul asta nu ma mai uit inca o data sa vad daca am ratat ceva).

In sfarsit, macar produsul de-ar fi fost.. mai mult de cat este. Din pacate nota si aprecierea mea per ansamblu este una negativa.
Sper totusi ca Nintendo/viitorul sa-mi demonstreze contrariul.

PS: sunt gamer, am prieteni gameri, ne jucam baschet.. ba da' sa dea naiba daca (mie cel putin) ar fi venit vreodata vreo idee de genul: sa scot o miniconsola d-asta, s-o insir pe trotuar si sa.. mda. Imi rup destul degetele pe teren, in controalele alea mai lipsea sa o fac. Good luck Nintendo!