House of Cards este, intr-adevar, de referinta. Si partea cea mai buna cand se lanseaza un sezon nou: e tot sezonul si poti sa te uiti la cate episoade ai chef. Asa am facut la ultimul sezon, vreo 5-6 unul dupa altul.

Ca tot s-a vorbit de TWD, nu stiu, pe mine nu m-a prins absolut deloc, cu greu am putut sa ma uit la primul sezon. Si mi-am spus: "Huh, cam asa cred ca o sa fie, se plimba de colo colo, intrigi in grup, se mai mananca intre ei, schimba locatia si tot asa". Poate ma insel, dar cumva cred ca am ales bine. La fel si Breaking Bad, mi s-a parut prea mult hype pentru nimic. Primul sezon si apoi pauza. Am auzit ca "cica" actiunea incepe bine de tot in urmatoarele sezoane, dar am vazut multe chestii pe net si tot auzit oameni vorbind despre el, ca nici nu trebuie sa ma mai uit. Toti il comparau cu The Wire, care este de departe unul dintre cele mai bune seriale all time, dar nu stiu cum au ajuns la aceasta concluzie. Poate e de la mine.

Narcos: am vrut sa-mi placa (Escobar is za sh!t), dar nu a fost iubire la prima vedere. Nici macar la a doua. Poate, vreodata, in lipsa crunta de orice, o sa-l mai incerc.

Recomandare sincera, sa nu fiu total off-topic: BoJack Horseman. Acest serial de animatie este...wow. Atinge atat de multe situatii din viata si este prezentat intr-un fel foarte diferit fata de animatiile obisnuite de pe la americani, gen Family Guy, American Dad sau altele. Comedie-Drama de cea mai buna calitate.