m-am uitat si eu la Digital Foundry. Da, inca nu este joc care sa fie nativ 4k (U4 e 1440p), dar au aratat ca in 1080p rezolva aliasingul (Rise of Tomb Raider) sau unele jocuri (Rise si Infamous First Light, date exemplu de ei) nu mai sunt locked la 30 fps (desi nu au 60 constant). Majoritatea dintre noi nu isi permit un tv 4k, asadar se merita in mom asta? Nu prea. Daca vrei framerate mai mare de 30 pe 1080p, poate. Oricum daca vor fi inbunatatite unele detali grafice nu o sa le observam in timp ne jucam (grafica nu mai e asa importanta in timp ce esti absorbit de joc, numai daca e o dif de la cer la pamant). E mai usor sa vezi o dif de la 30 fps la 60 fps (imaginea e mai "cristalina") decat unele detalii grafice imbunatatite.

Ptr single player in mom asta nu mi-as lua (ma impac si cu 30 fps). Cu online-ul am o chestie totusi. Joc Gta online (care e 1080p la 30fps) si cand sesiunea e plina de jucatori deja jocul incepe sa scada sub 30 (nu vb de lag, unde o masina se teleporteaza din pct in pct, ci efectiv imaginea e sacadata), deci aici mi-ar conveni un framerate mai mare.