Jumatate de consola inseamna, ca poti face doar jumatate din cat ar trebui sa faca o consola? Pentru cine este in cautare de o consola si vrea ce e mai bun raport pret/calitate, trebuie sa ia Pro-ul, mai ales daca are un TV 4k sau planifica sa cumpere unul.
Eu am analizat destul de bine situatia. Am un TV 4k, am PS4 prima generatie, si am ajuns la concluzia ca ar arata mai bine jocurile pe Pro. Pentru mine merita upgrade-ul si chiar il asteptam.
Singura chestie care ma nemultumeste este faptul cum au gandit chipul, in sensul ca jocurile cu unlocked framerate nu vor beneficia de niciun boost fara patch.

Quote Originally Posted by djleo666 View Post
Depinde, daca ai la emag/ gamerland ai sanse bune sa o primesti in ziua lansarii. In schimb la Altex/MG cel mai devreme saptamana viitoare, iti spun din experienta precomenzilor la ei...
Cine a facut precomanda la Altex/MG, parerea mea este ca va primi consola cel tarziu joi, avand in vedere ca au dat deja de astazi mail-urile de confirmare.
Nu inteleg de ce esti atat de pesimist cu asta? Mi-a intarziat si mie cu o saptamna o data o precomanda la ei, dar a fost singura data. Iar in aceasta luna de "Black Friday" am facut vreo 3 comenzi la ei, care mi-au ajuns a doua zi sau ziua urmatoare.