Single post: User Review: Dead Rising

  1. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...nu există o asemenea misiune. �n Infinity/Survival Mode merge tactica dar acolo e altă m�ncare de pește...și ai de jucat mult p�nă să deblochezi acel mod.

    Alternanța day/night n-are treabă cu mersul jocului. Obiectul principal din joc este...ceasul. Odată �nvățat...n-ai probleme. Eu așa am �nvățat jocul.

    Treaba cu salvatul...nu mă interesează. C�nd mergi să salvezi să știi că pierzi timp prețios. Ce-i de făcut �n cazul de față? Simplu...nu salvezi, da deloc.

    �n joc există unele misiuni care te ajută să salvezi (alea-s excepții). Trebuie profitat la maxim de ele...că de nu, alte ocazii reale nu prea mai ai.

    Acuma serios? Cum să mori �n Dead Rising? C�nd orice se transformă �ntr-o armă (mai mult sau mai puțin durabilă, etc). Nu există...

    Singura greutate �n joc este timpul. Trebuie să-ți calculezi timpul că altfel...se duce totul aiurea și

    Ostatecii (eu așa le zic) sunt utili. Lor să le dai arme mereu că fac o treabă bună cu ele. Sunt c�teva excepții dar alea se descoperă pe aprcurs...

    Armele lor au gloanțe infinite (se numește easter egg nu bug). Folosești armele p�nă la ultimul glonț, apoi schimbi arma cu un ostatec.

    E bine să petreci c�t mai mult timp �n mall și să-l �nveți. Harta mall-ului e biblia jocului (o primești cu jocul 1:1).

    ...alte sfaturi? Mai am și știu o mulțime dar e aiurea să le spun acuma. �nt�i invață elementele de bază și apoi vei vedea cum dintr-o dată faci tactici folosind orice din mall.

    Aici e harta, �n caz că n-ai jocul origial.

    *p.s.

    Dead Rising trebuie jucat serios. Nu e ca gluma de Resident Evil 5 (care și pe Professional e caca maca). Trebuie stat, făcut level 50, adunat informații, studiat bossi, și apoi...un mega man run

    *p.s. 2

    Aici ai o hartă interactivă (doamne de exista așa ceva c�nd l-am jucat eu) - woooooooo!

    http://mycheats.1up.com/view/faq/240...ising/xbox_360
    Attached Images Attached Images deadrising.jpg