Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Nu sunt toti la fel. Eu dupa ce am luat PS4 la lansare si am jucat zeci de jocuri pe el in cei peste 3 ani, am incercat de curand RDR care e unul dintre cele mai bune jocuri de pe PS3, cu o grafica extrem de reusita si pot spune ca am fost oarecum deranjat de grafica. Lipsa AA, rezolutia mica si unele probleme de fps nu le-am remarcat in 2010 cand l-am jucat initial, acum insa imi este tot mai greu sa ma intorc la unele jocuri din motive de genul.
RDR l-am jucat si eu, nu mi-a placut desi e foarte laudat. Cred ca la faptul ca nu mi-a placut a contribuit si grafica care intradevar agata rau de tot pe ps3. Din ce am vazut pe net pe xbox360 e mai fluid. Conteaza si grafica conteaza si fluiditatea si gameplayul sa fie pe stilul tau si momentul cand joci jocul. Si conteaza si ca am dat 30 de lei pe el, la banii aia poate sa stea in sertar ca nu ma doare capu dupa el. Eu am fost inebunit dupa God of war 1, pe care l-am jucat versiunea HD pe ps3 pt ca visam la el de cand l-am vazut la cineva pe PS2. A fost frumos dar recent am vrut sa il rejoc. Nu am mai avut rabdare. Nu spun ca un ps4 nu e ok, doar ca acum mi se pare ca raportul pret/calitate(cu tot ce inseamna ea la un joc) la ps4 e mult prea in defavoarea ps3-ului. La Ps3 ai o librarie imensa de jocuri din care sa alegi la niste preturi de nimic. La ps4 sunt putine care ma tenteza sa le joc si daca ar fi sa iau consola plus vreo 5 jocuri si vad ca de banii aia pot lua vreo 50 de jocuri ps3 ... Din alea 50 , 40 sa le arunc intr-un sertar si tot ies mai castigat. Pana la urma si factorul plictiseala de un joc, si curiozitatea de a incerca altul e unul intalnit la gameri . Toate astea se puteau evita foarte simplu din pct meu de vedere: backward compatibility. As cumpara maine o consola PS4 care sa aiba in ea si hardware de ps3, mult mai repde si mai tentanta ideea decat ps4 pro.