Si de cand trebuie campanie SP la un joc ca sa fie bun?
Ideea e ca premiul se da unui produs complet in sfera sa de interes care, asa cum a zis cineva, satisface toate categoriile de fani ale genului. In plus, premiul se mai da celui mai apreciat joc. Hence, Overwatch. A fost pe buzele tuturor anul asta, s-a jucat enorm de mult, a avut cel mai mare "fun factor", a beneficiat de update-uri, patch-uri si content nou in mod constant si free, iar mecanicile, design-ul, lore-ul din spate si pana si sound design-ul sunt toate fix ce trebuie, top notch. Deci de ce sa nu castige? Ca nu are campanie SP si poveste? (chit ca poveste are, dar nu e spusa in mod conventional... *cough* grimoire cards anyone? *cough*)

So, OBIECTIV, Overwatch, dupa parerea mea, a fost cel mai bun joc iesit anul asta. Si nu sunt fanboy, nu m-a platit Blizzard, nici macar nu detin jocul (desi l-am jucat enorm de mult la fiecare free weekend si in beta asa ca i-am vazut evolutia... urmeaza sa-l cumpar). Ca asa, daca era votul subiectiv, i-l dadeam lui Uncharted fara sa ma mai gandesc pentru ca ala mi-e cel mai drag din lista aia.