Quote Originally Posted by Encman View Post
Poate ca am intarziat un pic la petrecere (vreo 2 pagini asa), rezonez cu ceea ce spui @Espiritus

In fine, in alta ordine de idei, sper sa iasa ceva bun, si-atat.
Am scris si alta data (pe un topic legat de MGS/despartire Konami daca nu ma insel): nu inteleg care e faza cu acest.. cult al personalitatii (nu am alt.. termen, momentan) in ceea cel priveste pe acest domn "legendar" Kojima.
Sa-l lasam asa cum este zic, o sa se ocupe $ony destul, noi sa vedem ce scoate.. si pe ce ni se cere banul (pana la urma).

PS: ma uit uneori la astfel de intalniri.. si cam tot de-atatea ori, observ/aud tipete, exteriorizari care mai de care.. Ce naiba este in neregula cu acesti oamenii de urla asa dupa.. un alt om? Nu are nimic de-a face cu genialul, abstractul, artisticul.. reprezentat chiar de un astfel de joc. Mai, mai zici ca esti la un concert cu "insert random teenager singer name here".
Kojima e cult acuma. Asa cum e si del Toro in lumea careia i se adreseaza. E apreciat si ptr ca e foarte apropiat de fani. Plus ptr cine savureaza (sau macar vede impactul jocurilor in gaming) MGS, Kojima = voi primi un joc bun, de la un om care se va implica cu totul sa il faca cat mai bun, inserat cu chestii specifice jocurilor Kojima (un soi de naughty dog rezumat la o persoana).

Pana la urma omul s-a distins prin stilul sau in lumea gamingului. Cand zici Kojima zici un anumit fel de jocuri. Omul e un soi de Tarantino a acestei lumi (nu ma refer la stil, ptr ca sunt dif, ci la unicitate si loc in industria in care este).