Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Din pct meu de vedere e o imbunatatire ptr 1080p (pe care sper sa o vad si la alti developeri). Cand joci nu o sa mai vezi ca nu a supersample (jagged edges undeva pe obiectele din background), nu o sa stai cu lupa sa dai zoom pe nu stiu ce parte din ecran, de fapt nici faptul ca jucai intre 50 si 60 FPS (pe ps4 base si in versiunea anterioara la update) nu e sesizabil. Ce vreau sa zic e ca acum Pro face ce promitea ca va face (acum, cel putin in TLoU), in 1080p jocul ruleaza cel putin la fel ca pe base daca nu chiar mai bine.

Chestii care ma deranjeaza pe mine in gen in jocuri (pe pc e mai observabil) sunt acele linii zimtate (aliasing cred ca se zice corect) si screen tearing (nu stiu de console, dar la pc apare cand fps din joc nu se sincronizeaza cu refreshul monitorului, cum e la mine. Tot ce e sub 60 are screen tearing si sunt obligat sa activez v-sync). De exemplu Lords of the Fallen are screen tearing la mine. Aliasing e mai putin sesizabil daca nu stai sa il vezi, pe console, ptr ca developerii fac mici tweaks here and there ca sa nu se observe asa mult, dar e acolo daca te uiti dupa asta. Si apoi numai asta vezi