Am vazut acum niste statistici la TV (nu, nu la Antene) prin care era aratat ceva extrem de interesant (asta la adresa celor care tot spun sus si tare "cu PSD au votat doar pensionarii si taranii aia fara carte"): si anume, prima - PSD a castigat in tot Bucurestiul (exceptie 2 sectoare unde diferenta a fost infima) si a doua: in randul celor pana in 25 de ani, tot PSD a avut majoritate de voturi. Cu alte cuvinte toata zarva cu "moare PSD"-ul de pe Facebook a fost cum am zis si mai devreme: blah blah blah! Cand ajungem sa-l ignoram pe Twain si-l dam exemplu pe Hitler, avem sanse sa iesim de pe Facebook si sa ne loveasca realitatea cruda fix in fata.

Pe de alta parte, nu inteleg ce atata zarva. Se plang prea multi ca in loc sa iasa hotii lor, au iesit ceilalti hoti... Eu stau linistit atata timp cat exista DNA, ANAF & Co. Stau linistit din momentul in care al nostru presedinte ne indemna la vot spunand "Chiar daca nu stiti cu cine vreti sa votati, mergeti la vot!".

Si eu am probleme, dar m-am sarurat de mult sa consider ca toate problemele tarii asteia se trag de la politicieni. Ba din contra, as spune ca sunt facuti dupa chipul si asemanarea oamenilor pe care-i reprezinta. Stiu multi oameni care spun sus si tare (exact ca Parazitii) ca daca ar fi pentru o zi presedinte, v-ar amaneta pe toti si nu i-ati prinde (si par oameni de treaba ).

Asa ca hai sa fim fericiti ca inca n-am avut vreun nebun sa ne bage in razboi sau mai rau... Cu bune si rele mai creste si un salar, mai creste nivelul de trai, imprumuturi mari nu mai avem, de vandut nu prea mai avem ce... Altii traiesc in cutii de carton, supravietuiesc printre gloante si mine... unii dorm la -30 de grade in cerul liber, si noi stam sa ne plangem de dronul de sare? Prin urmare, noi sa fim sanatosi si mai bine sa dam share-uri pe Facebook la filmulete funny cu pisici decat sa ne tinem de chestii politice.