Hai sa "premiem" si noi niste jocuri.
In aceasta prima faza ma gandeam ca pentru fiecare categorie in parte sa propunem 4-5 candidati, apoi candidatii cu cele mai multe votuti vor intra in finala, unde pe baza voturior se vor alege MARII CASTIGATORI. Procesul de propunerea al candidatilor se va incheia duminca 25.12, iar in saptamana dintre Craciun si Revelion se va desfasura procesul de votare.

Ca si categorii eu m-am gandit la urmatoarele:

Cel mai bun joc shooter (third sau first person)
Cel mai bun joc action/adventure (aici vreau sa intre si jocurile mai family friendly de tip Lego, Minecraft & co - si DA, stiu ca Minecraft nu e de anu asta, dar nu-mi vine in cap alt exemplu)
Cel mai bun joc cu caracter sportiv (aici ma gandeam sa includem si jocurile de tip racing)
Cel mai bun joc de tip RPG
Cel mai bun joc de ip fighting (desi aici cred ca-s cam putine titluri anul asta)
Cea mai buna campanie single player sau poveste (story) - inca ma mai gandesc la un titlu potrivit
Cel mai bun multiplayer intr-un joc
Cel mai bun joc de strategie
Cea mai buna coloana sonora intr-un joc
Cea mai buna grafica intr-un joc
Cel mai bun joc exclusiv pe consola Xbox One - si aici stiu ca MS a decis ca tot ce apare pe X1 sa fie si pe Win10, dar aici suntem bazati pe jocurile pe console...sa vad cum evolueaza discutiile si ce pareri aveti (va rog fara hatereala graatuita)
Cel mai bun joc exclusiv pe consola PlayStation 4
Cel mai bun joc exclusiv pe consola Wii U
Cel mai bun joc pe o consola mobila (3DS, PS Vita, sau mobile gaming)
Deziluzia anului (aici puteti sa fiti cat mai creativi: Day 1 patches, DLC scumpe)
Cel mai asteptat moment din lumea gamingului in 2017 (aici pe langa jocuri putem include si lansarea noilor console Nintendo Switch sau Xbox Scorpio)
Cel mai bun joc al anului 2017
(One game to rule them all).

Nu sunteti obligati sa propuneti jocuri la toate categoriile, desi v-as ruga sa propuneti la cat mai multe si daca aveti chef/timp sa va argumentati propunerile
As vrea de la admini sa am drepturi de "semi-zeu" si daca decid ca lumea trolleaza aiurea sa am dreptul sa nu tin cont de parerile lor cand fac listele cu candidati.
O sa vin spre seara cu lista mea