Quote Originally Posted by bloodindark View Post
Sa va zic ce am patit eu : l-am luat la precomanda la lansare si n-am avut timp pana acu 2 saptamani sa ma joc pe el. Am pus un uncharted 4 si imi dadea erori de grafica inca din meniu + crash in 2 secudne de la intrarea FMV : asta cu orice setari hdr on , off , 1080 , 4k , you name it. L-am si reinstalat si am si formatat ps4 , degeaba. In Infamous second son la fel , erori la fum si apaalpaiau grav "texturile" , in resident evil 7 demo : purici albi in locuri intunecate .L-am trimis in service : solutionare : defect de nou , n-au cum sa mi-l inlocuiasca ca nu mai e pe stoc , imi dau banii si stau pe bara pana il aduc...Eu cred ca vor cadea pe capete , se incalzesc foarte mult si e mult prea mult hardwareul dinauntru pentru racirea pusa de ei!
Din cate stiu esti singurul de pe forum cu problema asta, si daca dau o cautare pe google mai gasesc maxim 3-4 exemple de persoane ce au avut astfel de probleme cu consola.
Daca era intr-adevar o problema de racire sau un defect de fabricatie nu crezi ca ar fi picat consolele pe capete pana acum, mai ales la cat de mult se joaca unii?
Eu zic sa stai linistit, esti doar unul dintre ghinionistii ce au nimerit una dintre alea 0,0001% console defecte. Daca te uiti la orice produs (indiferent ca e masina, tableta, telefon, saltea de pat sau cine stie ce altceva) intotdeauna vor exista produse defecte, care din anumite motive au scapat de QC-ul producatorului.
Plus, pentru asta ai garantia, sa acopere astfel de defecte pe durata garantiei.