Quote Originally Posted by undertake_ro View Post
Poti te rog sa detaliezi legat de Vertebro? Ma gandeam sa il cumpar si eu, dar nu am gasit nicaieri sa il incerc. Cate ore stai pe el? Eu nu-l voi folosi timp indelungat, ci pentru un birou unde stau ocazional 3-4-5 ore.
Multumesc!
Indiferent cat il vei folosi, este extrem de prost. Design-ul e de nota 10, dar daca ar fi facut de vreo firma serioasa, ar fi iesit ceva OK. Altfel, se clatina din toate cele, ma dor picioarele din cauza sezutului (mai inaltat in fata decat in spate), scartaie din toate cele. Am luat un scaun de birou la 120 RON care e mai ergonomic si mai stabil decat asta (care a costat vreo 600). Ma batea gandul sa-l refac de la zero (sa schimb materialele, sa-l sudez mai bine, etc.) dar n-am nici timp si nici chef. Iar de stat, nu stiu sa zic. Sunt zile in care stau 20 de ore in el, si zile in care stau doar 2-3.
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Am scapat de clona Markus de la Metro, mi s-a parut dezastru. Nu mi-a tinut spatele drept deloc si am ajuns sa sufar de RSI, in mare cauza din cauza lui. Asa ca mi-am pus sanatatea in prim plan si mi-am luat o vrajeala dinaia de scaun de "gaming" care e extrem de solid si merge ajustat pe mai multe pozitii, iar spatele meu sta drept acum. Mi s-a schimbat postura la birou si ma declar extrem de multumit de achizitie. Stiu ca unii pot comenta de pret, dar sincer sa fiu, daca te zgarcesti la lucrurile care iti pot afecta sanatatea, poti ajunge rau.

Pe asta l-am luat: Scaun gaming PLAYSEAT L33T, negru
1800 RON pe un scaun care nu are nici urma de piele, mi se pare enorm. Sunt de acord ca sanatatea primeaza, dar cred ca la banii astia e un pic exagerat. Am tot cochetat si eu cu ideea unui scaun "de gaming", dar pana acum toate mi s-au parut extrem de "stramte" iar spatele acela in "V" ma deranjeaza in parti. Iar cand e cald, intrucat nu respira deloc pe nicaieri, te simti ca intr-un cockpit de raliu fara aer conditionat.