e lasa ca daca vine unu si iti zice, ia un Vacheron Constantin la 10 % din pret (asta ca sa se incadreze in aia 2000 EU) la SH .. ii zici, vai dar eu sunt elitist cu chilotzi CK nu pot sa port ceasurI SH ... ce de fitze frate, e ceas in puii mei nu sunt chilotzi de unde va vin ideile astea, cu cat e mai vechi, cu atat e mai cool, mai ales ca pe vremuri se faceau ceasurile manual, in nici un caz cum se fac in ziua de azi "la banda".

eu am un ceas de la tata, care il avea de la tasu, care l-a primit de la unchi's care a lucrat la uzinele din Detroid... si l-as purta fara fitze daca n-ar fi ceas de buzunar (bine inca astept un moment propice sa-l scot de la naftalina si sa-l asortez la o vesta jmecherita)

PS: scuze tudy' fara intentie dar ai ridicat'o la fileu - ideea e ca depinde de ceas, depinde de istoria ceasului, depinde de model si de cat de misto e ceasul, ca sa fie acceptat modelul SH. nici eu n-as purta acum 90 % din modelele Swatch SH, dar sunt unele, produse inainte de vremea mea ... care arata al dracu de bine si din pacate le gasesti doar la SH