Single post: EDC - Everyday Carry

  1. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks cr0c0! Apropos de Leatherman, ma tenta asta (chiar si daca il cumpar doar pentru numele sau): Squirt PS4 - Leatherman Multi-Tools.

    rodarkone: ai putea sa te orientezi spre powerbank-uri care au deja LED-uri incorporate. Eu pe majoritatea asa mi le-am luat (oricand e binevenita o lumina in plus - mai ales la nevoie). Mai folosesc si niste jucarii pe USB cu multe LED-uri (o sa urc niste poze cu ele mai tarziu), dar cireasa de pe tort a fost chinezaria asta (atasez poza). Practic e un "cap de lanterna", fara baterie... si are o mufa USB standard in locul corpului/bateriei. Nu are 2000 de lumeni asa cum se lauda (de fapt cred ca e o clona de CREE XP-G R5), dar e foarte cool.

    Si ca sa inchei intr-o nota mai EDC-ista, atasez niste poze cu 5 powerbank-uri. Toate cu LED.
    1. Cea aurie este de fapt chiar un 3 in 1 foarte ieftin (eu am dat 59 RON dar cu siguranta il veti gasi la pret si mai bun). E un power bank, e o lanterna (care are chiar 2 moduri de folosire, datorita unei fante) si este o... bricheta (de tip rezistenta, precum cele auto). N-am idee cat de mult va rezista (o am de putin timp), insa cred ca poate fi folositoare (in special pt. fumatori - sau de ce nu, in caz de urgenta pentru a aprinde un foc). E din aluminiu si pare destul de solida...
    2. Cea imbracata "militareste" este o solara de la Levin. E luata de pe amazon si pana acum m-a servit cu brio. Are 12000mAh, are LED (desi unul foarte slabut), are panou solar de 1.7W si doua porturi USB de 2A. Care sunt acoperite/protejate de ploaie. Pt. camping e perfecta jucaria.
    3. Cea mica e un EasyACC care din pacate nu se mai vinde. Foarte compacta, 3000mAh, port de 2.1Ah, LED decent. Cris are si ea una si o foloseste zilnic (de ceva ani).
    4. Cea mare (si neagra), RAVPower 13000mAh, 2 porturi cu maxim 4.5A, lanterna, celule Panasonic inside... La fel, pe amazon, dar nu se mai fabrica (probabil exista model mai nou).
    5. Un mic update cu inca un powerbank, pentru ca mi-am adus aminte... ieri am primit cadou un "Power of HBO". Baterie de 8000mAh, port USB de 2.1A, indicator digital de putere... si cel mai frumos, un fel de LED strip, foarte misto facut (si cu doua trepte de luminozitate). Me like it! (pacat ca-i alba). But... but... I got the power of HBO, right?
    Attached Images Attached Images img_6316.jpg img_6318.jpg img_6320.jpg img_6648.jpg img_6649.jpg img_6652.jpg img_6749.jpg img_6751.jpg