Stiu Mihail. Eu l-am dat pe acela ca exemplu de tip (plasa prin care trec rezistente incalzite electric), dar au mai multe... de exp. Dedeman Sistem electric multistrat . Se poate face si cu incalzire prin fire (asa cum am la acvariu de exp.) cu asa ceva: Elektra cabluri. Personal insa nu vroiam sa ma complic (ar insemna sa tai podeaua, sa refac izolatia, etc.) si speram la o solutie "externa" si care sa nu coste mult!

Merci mult pt. link-ul cu Heated Dog Beds! Practic este fix acelasi principiu cu plasele electrice, diferenta este ca plasa lor vine gata integrata intr-o "saltea".

Pe de alta parte, legat de problema cu curentul... pana ajung la generator (am inteles ca unul bunicel cu automatizare ar fi de la 5-6000 RON in sus), caut un Power Bank imens. Gen Anker Powerhouse (400Wh) - dar care din pacate nu se vinde decat in US. Am mai gasit ceva asemanator pe Amazon (de 288Wh), dar la fel, nu livreaza in Romania. Pe la noi cel mai mare gasit ar fi chestia asta denumita Doca Baterie Portabila 70000mAh, dar pare o chinezarie (care nici ieftina nu e). UPS-urile sunt prea scumpe (si am deja vreo 5 prin casa), asa ca... orice alternativa e binevenita (chiar ma batea gandul sa-mi fac singur dintr-o baterie de masina, cu redresor si un adaptor)...