@IuliaOana
Ceea ce i s-a intamplat mamei tale a fost clar ghinionul de a da peste un angajat neortodox, nu as da ina pe MG/A. Toti am vrea sa traim intr-o tara ideala dar nu se intampla asta si daca nu ai tu grija de tine nu o sa aibe nimeni grija de tine.
Daca tu mergi neinformat intr-un magazin sa dai bani multi pe ceva ce nu stii te expui riscului de a fi .... Asta cred ca e valabil peste tot, nu numai in RO. Eu personal (pana la 32 de ani) am invatat sa nu merg pe mana vanzatorului pt ca, guess what, EL VREA SA VANDA.
Daca tu nu vrei sa dai retur un obiect pt ca un copil de 10 ani are un atasament sentimental iar nu putem da vina pe MG/A.Ideea ca dupa 10 ori TREBUIE sa mearga mi se pare amuzanta.
Nu zic cu rautate sau in gluma dar in toata ecuatia asta apare pe undeva si "vina" unui angajat al MG/A si pe urma 90% aspecte care tin doar de cumparator. Si eu am avut conflicte cu ei dar nu vad aici o problema grava a lor.
Mai bine sincer ai spune ca o sa inveti din experienta si o sa fi mai vigilenta pe viitor decat sa nu mai iei de la ei, asa o sa ajungi in situatia in care o sa te pacalesti la toate magazinele si nu o sa mai cumperi nimic.