Salutare, ieri mi s.a rupt un pin de la portul Hdmi ps4.. faza e ca n.am facut nimic special, am scos cablurile s.o sterg de praf si cand le.am pus inapoi am simtit eu ca a intrat putin mai greu cablu de hdmi da nu mi.am dat seama.
Cum eu nu sunt Bucuresti .. am incercat sa caut un service cat mai sigur ca sa nu o plimb cu curieru prin romania degeaba.
Am sunat la altex si mi.au dat un nr de service la care ei duc consolele, am vorbit cu ei si au zis ca prima data trebuie sa o vada si apoi poate sa.mi zica cat ma costa. "desi tipa mi.a zis ca aia nu repara nimic decat schimba la garantie" cum a mea nu mai are garantie m.a bagat la indoiala ca n.o sa.i faca nimic. Deci, am rascolit pe google si am dat se service sony.. mi.au dat un nr de tel si mi.au zis ca acolo repara ei consolele. Serviceu se numeste JustIT si e din Bucuresti, le.am dat mail si mi.au zis ca ma costa 450 lei plus 50 transport.
Intrebarile mele sunt :
1. Care sunteti din Buc ce stiti despre ei ?
2. A mai reparat cineva, ceva la ei?
3. Poate e umpic cam mult pt un mic port HDMI?
Ps: prefer sa stiu din prima daca reusesc sa.l repare decat sa il trimit pt o diagnosticare si apoi sa ma tot invart cu consola pe la curieri.