Pai asta cu jocurile putine nu este reala sau cum? Se bazeaza pe Zelda la lansare, dar eu nu vad in asta un punct forte. Din ce am vazut pana acum in joc, pare un pic cam sterp, sa-i zic asa. Sunt foarte curios cum va arata jocul in stadiul final. Pare deranjant de repetitiv in multe aspecte si nu vad o actiune fluida care sa atraga atentia de la acest aspect. Sau poate nu ne-au aratat adevarata actiune si ne tin in suspans.

Asa era si la Wii cu motion controlerul, frumos in video, dai din maini, faci miscare, bla bla bla, si cand colo era suficient sa misti brusc 2 cm controlerul si obtineai acelasi efect. Cred, banuiesc, ca va prinde consola la fani si la niscaiva curiosi, restul vor sta departe. Eu cel putin voi sta departe de consola cel putin 1 an. Momentan am treaba pe PS4, ceva restante pe Wii U (din cauza timpului comprimat, nu din abundenta jocurilor ) si cel putin 8 titluri pe 3DS. Sa nu mai zic de 2 jocuri pe Wii, vreo 3 sau 4 pe PC, care asteapta de ani buni sa le vina randul.

De testat o voi testa, am 2 cunoscuti cu precomanda, pentru kinderi. Zic ei ca ii va da pe spate. Eu ma cam indoiesc, dar in fine, nu poti sa te certi cu omul.

Ce nu inteleg eu, cum o fi ajuns Nintendo la concluzia ca ecranul capacitiv este mai bun?!?!


Vad ca multi tot latra de PS4 si One. Ce treaba au astea cu SW? Hai, la U mai mergea comparatia, dar la SW? Eu am incercat astazi sa iau PS4 cu mine, am reusit sa-l bag in rucsac, dar din pacate nu am reusit sa joc nimic cu el in gara. Nu am gasit priza de 220V si conexiunea la panoul de sosiri - plecari nu era disponibila, ceva eroare de conexiune.