Quote Originally Posted by kobayashi View Post
Garantia la controller e 6 luni si cea de la consola 2 ani, mie asa mi-au zis cei de la Media Galaxi(Altex). Ceea ce mi se pare cam stupid, dar na ce sa-i faci...willkommen to Romania
Sunt curios daca garantia extinsa de 2 ani ce am cumparato se aplica si la maneta sau doar la consola!? Mai mult ca sigur nu, ca asa merg treburile pe la "noi"
Astea sunt aberatii ale angajatilor de la Media Galaxy/Altex.

Indiferent ce iti spun angajatii, controller-ul are garantie 2 ani, ca si consola.
Bateria din el da, aia are 6 luni garantie dar si daca se strica aia tot trebuie dus controller-ul la ei sa demonstreze ca e bateria de vina si nu altceva si daca e bateria sa o schimbe ei contra cost, ca tu nu ai voie sa umbli in el ca daca il desfaci pentru baterie pierzi garantia.
Orice alta problema apare la controller in afara de batrie, trebuie sa o solutioneze in baza garantiei de 2 ani.

Oricum nu poti sa ai pretentii de la angajatii lor sa cunosca legea cand nici macar regulamentul lor nu il cunosc.

Am fost in Altex, cautam sa imi iau un TV 4K.
Il intreb pe baiatul acolo (desi stiam deja dar am zis sa verific) daca il pot returna in caz de ceva si imi zice, "Da, in 48h il puteti returna".

Eu zic "pai stiam ca am 31 zile drept de retur conform regulamentului" la care el imi zice "nu, acela cu 31 zile drept de retur e valabil doar daca comandati on-line, daca luati din magazin nu e valabil".
Nu am mai zis nimic, l-am lasat cu ale lui.