Solecon, inteleg ce vrei sa imi spui. Poate totusi trebuie sa ai si o mica afinitate pentru serie ca sa te poti bucura precum tine de joc? Ca pentru un outsider ca mine, mi se pare un joc slab oricum ma uit la el. Pentru mine totul are mai putina importanta decat ii dai tu, pot vedea poate mai obiectiv decat tine jocul din unele puncte de vedere, desi nu vad partea care uite ca atrage fanii in joc.

De regula nu am rabdare, dar cu FF15 uite ca am ceva mai multa rabdare. Continui sa il joc desi imi mentin parerile de pe pagina trecuta. Nu sunt de acord cu ce spui de grafica deloc, doar pentru ca totul e lucios si neted nu inseamna ca e calitate grafica, din punct de vedere tehnic jocul e gol. Personajele au zero expresii faciale, nu exista lip-sync, varza totala la detalii. Iar ca parte artistica, nu sunt nici aici impresionat de nimic, am vazut jocuri non triple AAA cu o directie artistica mult mai reusita. Iar coloana sonora, muzica si interpretarile actorilor mi se par infecte si printre cele mai proaste pe care le-am intalnit intr-un joc triple A in ultimii ani.

Eu voi mai continua sa joc. Am o intrebare, pot sa merg doar pe main quest? Restul questurilor de tip fetch sau strange nu stiu ce, adu piatra nu stiu care, strange dog tags si alte prostii de genul ma las rece. As vrea sa merg doar pe main quest, cel putin cat mai am interes fata de joc. Citisem in urma pe topic ca cineva facuse ceva similar, vreau sa stiu daca e ok sa merg asa.