Sa-mi spuna plz cineva care-i faza cu jocu asta si de ce este atat de prost !!!

Cred ca n-am mai regretat o achizitie de ani buni, dar chiar imi pare sincer rau ca am cumparat mizeria asta.

N-am mai vazut de mult un joc de racing cu loading screens atat de mari. Pe langa asta, grafic nu exceleaza din niciun punct de vedere, nici macar masinile singure nu arata realist. Si aici nu compar neaparat cu Driveclub, care nu este open world, dar consider ca este mult chiar si sub The Crew (poate cu mici exceptii, atunci cand este ceata si apus/rasarit, unde consider ca este cam la egalitate).
Imi aduc aminte ca in Forza Horizon 2, umplusem toate sloturile disponibile, cu capturi de ecran, ba chiar incepusem sa salvez peste unele mai vechi. Arata senzational la vremea lui. Aici...am facut 1 sau 2 si nici macar nu mi se par reusite.

Lumea este maricica dar e super goala si daca nu ar fi populata de drivatarele alea, ar fi efectiv goala, iar alea mai mult te incurca (as fi vrut sa am posibilitatea sa le dezactivez).

Controlul, chiar si pe simulare, e un adevarat dezastru. Prefer oricand controlul din Driveclub, fata de ce a iesit aici.

Basically, mai mult timp pierzi sa mergi de la o cursa la alta, decat efectiv in cursa. Sa nu mai spun de cerintele aproape imposibile de la Bucket List-uri. Nici nu prea inteleg unde sunt cursele si ce trebuie sa fac pentru a avansa. Aseara cred ca trebuia sa termin un Bucket List pentru asta, dar nu am reusit de niciun fel si nici nu aveam altceva deblocat pe harta.

Plus de asta, incerc sa fac toata campania in Co-op, dar aseara facusem eu un server si-l invitasem pe tip, dupa care am vazut ca nu am curse disponibile si ne-a luat app 30 de minute sa reusim sa iesim de la mine si sa intram la el (cu tot cu loading screens interminabile) doar ca sa vad ca nu mai am timp sa stau sa fac macar o cursa.

Vad ca peste tot il lauda ca este genul de joc "pick up and play", oricat timp ai la dispozitie, ai mereu ceva de facut, dar mie mai degraba mi se pare un joc gen Driveclub, de intrat in categoria asta, decat asa ceva.