Single post: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2446 SP
    Junior Member Shiro's Avatar






    #22. Persona 4 Golden - 100% - (6/10) - Si in sfarsit dupa 4 luni de cand m-am apucat de acest joculet, pot in sfarsit sa spun ca l-am completat . Revin si eu cu a 3a mea platina de pe PSV. Ce pot spune...jocul a fost super! Personaje interesante, soundrack frumos, si gameplay tipic seriei Persona (adica solid! <3 ). Ca poveste nu pot sa spun ca am fost dat peste cap...personal consider ca povestea la P3 a fost cu mult mai superioara
    . Insa a nu se confunda ca urasc povestea...mi s-a parut ok...dar nu la fel de buna ca la Persona 3. Trophy wise, totul a fost ca la orice JRPG...chestii de grinding si time consuming trophies. Mai putin de un trofeu...Hardcore Rissette Fan, in care trebuia sa am inregistrat intr-un singur playtrough 250 de replici unice in lupta. Mi-a trebuit un playtrough separat, doar pentru trofeul asta...pentru un bronz...cine a inventat trofeul asta cred ca sigur era beat ))) Cred ca am vre-o jumatate de carnet notat cu fiecare replica, doar sa ma asigur ca am numarul necesar . In afara de asta nici-un trofeu nu a fost dificil pentru mine. Intr-un final, jocul primeste 8/10 ca si enjoyment, si 6/10 ca dificultate a platinei (si asta doar pentru ca HRF.).

    Si acum, in sfarsit, ma pot apuca de primul meu joc de PS4, Final Fantasy XV, si de asemeni prima mea platina de PS4. Wish me luck, guys!
    Attached Images Attached Images p4g_trophy_golden.png