Stimati colegi,

Dupa 8 ani petrecuti aici pe forum am decis sa ma retrag din acest grup. Fac threadul asta pentru oamenii care ar fi interesati sa stie motivele si care s-ar intreba de ce nu mai intru pe forum.

Pe parcursul acestor 8 ani petrecuti pe forum doar in ultimii 3 ani am incercat sa ma implic mai mult in ceea ce priveste aceasta comunitate. Am fost mai activ pe aria de Licitatii, am incercat sa organizez concursul Loot Crate pentru a strange mai multi bani pt CG si de a avea un eveniment interesant macar 1 data pe an, am incercat sa mai ajut cu sfaturi diverse persoane de pe site si am incercat sa promovez imaginea site-ului prin banner-ul pe care l-am facut si l-am expus la Comic Con.
Membrii forumului cu care m-am intalnit si am socializat pot confirma faptul ca niciodata nu am aruncat in ochii cuiva ce am facut eu pentru site dar cred ca acum este acel moment ca sa aveti o imagine de ansamblu.

Din pacate trecem printr-o perioada socialo-politica foarte ciudata. In strada sunt sute de mii de oameni iar pe Facebook se vorbeste numai de politica si proteste. Discutii care au ajuns pana si aici pe forum. Fiecare este cu viziunea sa si nu cred ca orice discutie politica ar trebui luata personal.

Motivul plecarii mele de pe forum este legat de atitudinea pe care a avut-o lui MonkY fata de mine dupa o astfel de discutie.
Celor care nu sunt la curent recomand ...
http://www.consolegames.ro/forum/f35...r/index31.html

Dupa aceasta discutie avuta pe forum i-am scris lui MonkY pe Facebook si l-am intrebat de ce este asa de vehement in discutie, sperand totusi sa nu ia discutia personal din moment ce este o discutie de principiu. A intrat in Silenzio Stampa in raport cu mine si ieri a culminat cu eliminarea mea din lista sa de prieteni.

Ciudat mi se pare atitudinea complet ostila de care a dat dovada fata de o persoana care a ajutat site-ul. Atunci cand folosesti cuvinte mari ca "Dreptate" , "Vrem sa traim intr-o tara mai buna" , "Sa fie oameni corecti in societate" ... sa ignori si sa intorci spatele unei persoane care s-a incadrat cat mai mult in acevste valori morale pe care spui ca le vrei si le cauti si ca iti lipesc in societatea noastra inseamna ca suferi de ipocrizie.

Nu am nick-ul asta degeaba. Chiar cred ca ma reprezinta! Mereu am incercat sa va fac sa fim mai uniti si sa ajutam o cauza (CG) ca sa nu vorbim degeaba cand vrem sa traim intr-o societate mai buna. Am incercat sa contribui la site prin ce am putut.

Cu dezamagire va spun "Adio!" .