Detaliile intr-o imagine statica, vazuta din punctul ideal de vizionare, da.
Cand vorbesti de imagini dinamice treburile se schimba complet.

La jocuri cel mai tare te dor urmatoarele chestii: "motion blur", "lag" si "response time". Unghiurile mai putin conteaza in gaming caci te uiti doar perpendicular pe ecran oricum .... dar restul treburilor nu trebuiesc ignorate (uniformitatea culorilor, nivelul de negru, clouding, bleeding) ... toate astea fac diferenta intre calitatea experientei traite in fata TV-ului.
Pentru uitat la Maruta sau la Master Chef merge orice, pentru jucat sau vizionat in experienta maxima un bluray (sau nah, mai romaneste un mkv 1080p cu compresie mica si sunet DTS ) trebuie un panel deosebit.
Din experienta proprie Sony produc paneluri bune si foarte bune, de asemenea au procesoare de imagine bazate ... dar raman in urma la functiile smart la modelele de buget. Eu folosesc un Raspberry Pi cu Kodi (openelec) pe el pentru a-mi suplini functtile de media player universal si am un Chromecast in spate pentru restul treburilor (youtube, netflix si alte chestii la care pot face cast de pe telefon/tableta/pc).

Cand ajung acasa am sa incerc sa fac niste poze care sa evidentieze ce spun (am si un Philips FHD de 42 mai vechi pe care il pot folosi ca referinta negativa de imagine ..... dar acum 10 ani era bun).