Ridica niste intrebari interesante, dar numai intrebari nu si raspunsuri. Parerea mea e ca nu poti fi overpowered datorita gear-ului, cel putin nu in toate. Vei avea caracteristici mari dar si mici.

Meanwhile, am dus Raiderul la rep 1 (unlock 3 loadout, foarte utile daca vrei sa ai loadout specific ptr un mode, de ex revive speed mare ptr elimination, dominion).

Acum o sa trec la vanguard knight (Warden parca?). Cu Raiderul joc binisor, fara sa excelez (eu stiu, sa fac 10 takedown -kills adica - intr-un meci de elimination). In general ma descurc fara sa par un noob care nu stie ce face.

Overall nu este "a great game , 10/10", dar e un joc interesant. Vad ca pe metacritic/gameranking e undeva la 80% (cu vreo 70% din partea publicului). Cred ca pe aici se situeaza (fiind joc mp, cu sp decent dar de umplutura din cate am inteles).

LE: inca ceva. Ptr a stapani un erou nu numai ca tb sa treci prin practice (pe care il faci obligatoriu) dar sa treci si prin advanced practice cel putin. De aici te poti descurca cat de cat decent in joc (mp). Ideal ar tb sa vedeti si clipurile cu moveset la fiecare erou (ajuta m ales ca vei folosi cel putin unele combinatii daca vrei sa iti creezi un avantaj in dueluri), eventual sa va antrenati cu botii putin. Eu am vazut clipurile la Raider (si mi-am scris pe foaie combinatiile) dar am intrat direct in mp (trecand peste antrenamentul cu botii).