@aud_is - codurile le mai incerci mai tarziu sau le dai mai departe altora (fa-mi o oferta glumesc)
M$ stie exact si nu-i intereseaza faptul ca avem adresa de US sau altceva . Nu conteaza ca-ti vede IP-ul - nu faci nici o ilegalitate ! Am vorbit de 20x cu oameni de la M$ din US si mi-au rezolvat in 19 cazuri problemele. Prezentarea este Hello, My name`s Liviu from Romania, and you don`t have suport for XBOX here ! Please help (le mai punctez pe parcursul conversatiei de 2-3x ca suntem o comunitate mare si ca am vrea si noi suport oficial ...))
Deci
Daca-ti cumperi ceva de pe UK (amazon sa zicem) vei plati cu lire din card (curs LEU-Lira sau LEU-EUR-LIRA depinde de banca ta). De activat eu pana acum nu am avut probleme.
Daca-ti cumperi cu $$$ (adica cu banii in cont preincarcati prin coduri preplatite (carduri valorice) accesul iti este permis doar in store-ul de US si doar din consola vei putea cumpara jocurile . Daca de ex. ai 15$ si jocul este 20$, iti va lua cei 15 din contul deja alimentat si 5 de pe cardul atasat contului . Sunt transparenti, afiseaza tot istoricul de cumparare , in general sunt ok .

Spor