@ raducucosmin - am curatat history, cache pe telefon, tunelbear, am intrat pe xbox.com/en-US/ - bagat cod .... erroare.

Am intrat pe calculator, la fel clear history, cache, tunelbear. In Google Chrome am intrat cu Incognito (din ce am inteles ca sa am intimitate sa nu vada de unde as intra sau sa foloseasca cache sau history, cat am inteles), tot nimic.

Am sters Card BT asociat contului si PayPal. Nu mai am nici un mijloc de plata !

1. Cred ca am gasit problema !!!
Am intrat in microsoft - Your Info/Edit Your Bling Info - si apare RO si US ! Eu am bagat doar adresa de US. Cred ca adresa de Ro a luat-o fie de pe cardul BT, fie din PayPal, nu stiu. Pot selecta RO sau US, dar nu pot sterge nici una ! Am incercat sa sterg adresa de Ro si nu merge ! Cred ca daca as scapa de Ro, poate ar merge.

2. Am facut alt cont xbox.com pentru sotia mea, cu alta adresa de mail. Ma gandeam sa fac pe UK, dar m-am grabit si am setat tot US. Nu am mai bagat nici PayPal, nici card, totul pe US. Cu tunel bear pe US + incognito chrome am bagat cod EA Access si a mers !!!!
Am bagat contul nou in consola si functioneaza ! Am 2 conturi - al meu si al sotiei. Pe al sotiei este cu Ea Access. Acum, vad ca pot sa instalez jocuri de la Ea !

Vad ca jocurile sunt comune ? Poate juca oricare utilizator orice joc instalat pe consola ?
Am facut vreo frauda ceva prin asta, dupa microsoft ?
Nu era mai bine sa fi setat contul sotiei pe UK ? Asa am vrut initial, dar m-am grabit. Dar ... atunci cum jucam pe aceiasi consola, din acelasi punct fizic unul din UK si unul din USA ?!

Treaba la mine cred ca e cu Your Info/Edit Your Bling Info - apare RO si US ! Ar trebui sa scap de Ro, dar nu merge. Daca as scoate cumva adresa de mail, cred ca se duc toate jocurile digitale.