Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Nu știu pe ce forumuri te uiți, eu am văzut invers, cred ca de aceea s-a vândut PS4, 2 la 1
Aproximativ cam da, era vreo 28 milioane la 56 milioane acum vreo luna. Probabil pana in Iunie, dupa un semestru 1 bun (si este pentru Sony) raportul se va duce la 2,3:1 sau chiar 2,5:1.
Nimeni nu poate sa ma contrazica cand spun ca la E3 in 2013 Microsoft s-au impuscati singuri in picior inaintea inceperii cursei pentru cea mai vanduta consola. Kinect obligatoriu in pachet, on-line only, no sh games, bla...bla frikin bla....
Si au ajuns sa scoata Kinect, sa mearga off-line, sa fie sh games PLUS Backwards de 360...schimbat dashboardul...etc. Potential de redresare au, ramane de vazut lansarea Scorpio daca o vor face cum trebuie!

---------- Post added 24-02-2017 at 12:58 ----------

PS ce vroiam sa spun dar am uitat: vad ca multi oameni, pe diferite forumuri de afara sau intern CRED cu tarie doua lucruri:
- va avea hardware vechi, dar actualizat - imposibil sa duci Jaguarul ala obosit (inca de la lansare era obosit ) in 6 Teraflopi
- va avea CPU gen Ryzen si GPU gen. Vega - imposibil din nou, pretul final al consolei ar fi in high end PC, probleme cu dimensiunea mica, airflow....multe belele care vi le puteti imagina singuri...
Parerea mea e ca Microsoft + AMD vor veni cu hardware actualizat pe noile APU-uri “Raven Ridge” pe care AMD le va lansa in cursul acestui an. PUNCT! Plus GDDR5, plus un SSHD intern (asa cum au pe Elite) pe SATA 3!!!! Nu avioane si nici rable, ci undeva intre...