Pretul nu e indicativul unui joc bun sau prost, decat in cazul extremelor. Adica balariile se vor ieftinii nu numai repede dar nimeni nu va fi dispus sa le cumpere, iar jocurile foarte bune (sa zicem peste 90, gen gta ori uncharted 4 ori bloodborne) desi vor scadea se vor mentine in timp la pret constant, chiar mai multi ani (gta fiind cel m bun exemplu aici.

Jocurile intre 70-90 (unde se situeaza for honor, wd 2 sau last guardian) scad mai repede dar nici nu ajung la preturi derizorii. Preturile se stabilizeaza, si apoi scad incet incet.

For Honor e bun in anumite aspecte (aspecte care m-au interesat, de asta l-am cumparat relativ repede) dar sigur nu e wow si mai ales e genul de joc sa zicem specific, adresandu-se unui public mai restrans decat jocuri gen gta (care e destul de "broad" ca player base), plus learning curve-ul care desi accesibil totusi necesita timp (daca nu ai rabdare, nu l-as sugera).

Punctul forte e combatul, unde straluceste in duel si brawl (unde gear-ul nu conteaza). Restul modurilor tine de preferinte si cum te adaptezi cu ele. Adica e so so. Sa iti placa sau sa nu si sa nu bucuri de joc. Single-ul am vazut ca e ok, interesant pe alocuri dar nu indeajuns sa cumperi jocul la full price. Daca nu te atrage asa de mult combatul incat sa treci peste celelalte, daca ai rezerve etc eu zic sa astepti sa coboare la un pret pe care il consideri adecvat si apoi sa-l incerci, sau il imprumuti de la cineva.

Eu am avut experiente placute desi nu joc zi de zi (alternez cu alte jocuri), dar eu am vrut acest joc exact ptr combat nederanjandu-ma alte aspecte (banuiam ca nu va fi excelent desi speram la un scor bun).

Daca apar jocuri mai bune, cum e horizon acum, ia-le pe alea si daca mai il vrei pe asta ia-l cand e un gol cand nu ai ce juca mai interesant.