Acum ca am cateva zile si nopti nedormite cu Switch, eu zic ca singurul motiv pentru care merita sa o cumparati e Zelda. Daca nu sunteti dispusi sa cheltuiti 1400RON + 250RON pentru asta, va inteleg si e absolut normal, nu merita sa cumparati Switch. Sincer, alt motiv nu exista si ma gandesc deja cu groaza ce voi face cu jucaria asta odata ce imi termin aventura cu Zelda.

Ii lipsesc niste chestii care ar face-o un mic hub de entertainment, cu valente de tableta:
  1. conexiune Bluetooth pentru casti - consola are BT 4.1, insa nu poti atasa niciun device compatibil -> ar trebui sa se poata
  2. aplicatii de media - un video player, un music player -> e o chestie de baza si elementara -> ar trebui sa se poata
  3. aplicatii de entertainment - Youtube, Internet Browser, Spotify, etc -> ar trebui sa se poata
  4. suport mai bun online - e incredibil de greu sa adaugi un prieten, nu ai voice chat, mesageria e rudimentare -> ar trebui sa se poata
  5. JOCURI -> nu exista decat un singur joc, iar pentru mine, pana in toamna nici nu va exista altul -> BIG PROBLEM
  6. Nintendo 1-2 sa fie inclus in fiecare pachet Switch, oferit gratuit celor care au deja consola -> 100% se poate

Daca s-ar rezolva cele de mai sus, cred ca Switch ar fi o consola ok pentru o consola secundara. Nu are suport multiplatform momentan si in afara de un Fifa nu se vede mare lucru oferit de producatori. Daca nu sunteti innebuniti dupa Zelda, personal cred ca nu aveti absolut niciun motiv sa cumparati consola.