Sa mai injuram si pe emag zic, ca la altex e tot timpul plin.

Comandat Nintendo Switch, prin februarie, alaturi de Zelda si niste nisip pentru matza Platit integral cu cardul. Vineri primesc sms, livrare 4-6. Pe weekend evident nu vine, nici o problema zic, ajunge luni. Luni...sunt sunat de curier, pe la 4 si jumatate, ca e pe drum. Bine zic, sunt la birou, dar gasiti pe cineva. La 6 si jumatate sun eu...mesagerie vocala, ca orice persoana importanta cum sunt curierii in Ro.

Intreb pe facebook curierul...nu stie, intreaba. Pe la 19...stupoare! Pe tracking apare Destinatar contactat pentru livrare ulterioara. Lucru evident o minciuna grosolana, explicata de curier ca fiind o greseala de scanare. Explicatia curierilor a fost ca defapt din 3 pachete, erau doar 2. Sun la emag...de la ei au plecat 3 pachete. Acum eu nu stiu ce sa fac...plangerea la ANPC e conditionata de incercarea de rezolvare amiabila anterioara, deci nu am de ce sa o fac, pot sa merg oricand la ING si sa fac un refuz la plata. Totusi, emag e aerian...iar curierii de la sameday sunt niste cocalari mincinosi.