Conteaza si ce level are pasarea in comparatie cu level-ul tau. In timp o sa dobandesti mai multa experienta, skill-uri mai multe si nu o sa ti se mai para chiar asa greu pe hard.
Eu joc pe very hard si aproape termin jocul, vreau sa il platinez. Am un prieten care deja l-a platinat pe very hard. Luptele sunt mult mai intense si asta face jocul sa fie si mai frumos decat este.

Am inceput pe hard si la un moment dat m-am dat la un Thunderjaw. El avea level 26 si eu 18-19 .Am reusit sa il bat, insa lupta aia m-a epuizat pentru toata ziua 😅. A fost cea mai frumoasa batalie de pana atunci si astfel am luat decizia sa trec pe very hard.

Iau la pas fiecare coltisor al hartii, nu folosesc fast travel deloc pentru ca ma bucur din plin de peisajele superbe ale jocului si de aventurile fiecarui drum. Jocul asta creeaza dependenta la cate nopti nedormite am deja.
L-am asteptat cu sufletul la gura fiind singurul joc singleplayer care l-am cumparat digital si cu 2 saptamani inainte de lansare, insa mi-a intrecut asteptarile.

Am zeci, poate sute de poze, are cel mai frumos combat, masinariile se misca foarte realistic si li se vad perfect detaliat fiecare componenta. Am vazut inclusiv furnici pe un copac care carau frunze, am observat albine si tot felul de insecte, am omorat o fiara sus pe un deal, pe marginea unui rau, dupa am coborat destul de mult la baza dealului si am fost surprins sa observ cadavrul animalului purtat de rau.
HDR-ul in jocul asta isi face treaba foarte bine si in combinatie cu o pereche de casti bune, nu mai vrei sa iesi din joc.