Quote Originally Posted by MonkY View Post
Eu cand l-am auzit pe tovarasul asta ca primeste o mizerie de salariu + diurna, mi-a venit sa vomit. El primeste pentru combustibil cat primeste salariu un doctor... 11600 RON pe luna, in tara in care salariul mediu pe economie e undeva pe la 2500 RON? Si mai mananca si ciorba la 2 lei. La naiba... asta e pe sistemul "Ciorba si mitraliera"?!?

Eu oricum am mai zis-o... decat sa fiu eliberat de sub comunism de un individ care se lauda ca a tras cu mitraliera in oameni si ar mai face-o oricand, mai bine ramaneam acolo! Macar asa stiam ca nu orice mizerie ajunge in parlament si se plange ca are salariu prea mic... si sa ajunga sa-si ameninte oamenii pe care-i conduce ca daca mai striga mult in Piata, iese la ei cu tunul de apa si mitraliera... WTF?
Sa nu te mire. La Sighisoara consilierii locali injura ca la usa cortului cetatenii care au "tupeul" sa participe la sedintele de consiliu si sa "incurce" proiectele lor. Exprimari de genul "Lasa vrajeala Iuliene", "esti o pagina trista din istoria orasului pe care o sa o sterg", "du-te dracu`" etc. la un consilier local platit din bani publici in dialogul cu cetateni si colegi de consiliu. No comment.

https://www.facebook.com/groza.tudor...10?pnref=story