Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post

Ca tot il lăudați

Ubisoft = Garbage

Sent from my EVA-L09
Hai cu quote. La asta am raspuns mai sus. Am fost exact pe subiectul asta (cine lauda For Honor aici numai tu stii). Si in leg cu Ghost, fiind facut de Ubisoft, si cum Ubisoft=Garbage, sa inteleg ca jocurile lui sunt garbage (deci si ghost) si totusi noi doi jucam Ghost. Cam atat.

Si daca tot te lansezi in niste afirmatii generale (si cam malitioase) macar sa fii pregatit sa le explici. E fumata asta cu esti pe langa subiect. Da, Ubisoft face niste miscari de "garbage", si For Honor e prins in una din aceste miscari ale firmei. Uite aici o formulare individualizata la ceea ce voiai sa zici, nu generalitati pe care fiecare sa le interpreteze cum vrea. Pe de alta parte vad ca se cumpara jocurile Ubisoft, in general dar si aici, deci, desi putem sa sanctionam felul cum isi desfasoara Ubisoft activitatea, daca tot le cumparam si jucam jocurile riscam noi sa frizam ipocrizia (in ideea ca sunt calul nostru de bataie, ca si Activision, dar tot le jucam jocurile). Vrei sa ai o pozitie fata de Ubisoft? Nu le mai juca. Sterge Uplay si gata.

Si referitor la microtranzactiile (prin intermediul steel) din For Honor, pe mine nu ma deranjeaza. Nu ca n-ar strica echilibrul dintre jucatori, ci ptr ca in afara de joc eu nu bag bani in microtranzactii (nu obisnuiesc sa fac asta, doar o sg data am facut-o la gta cu cash card si m-am lamurit;poti sa pui aici daca vrei si keyuri la crates ptr rocket league, dar aici apreciez jocul incat sa fiu dispus sa fac asta, din cand in cand). Cei care dau bani pe steel sa fie sanatosi, nu au ce sa faca cu banii lor (sau ai parintilor). Si eu mi-am luat cafteala de la unii cu gear mare, dar am luat-o asa cum este (stiam in ce ma bag), ma degraba ma ambitionez sa devin mai bun si sa incerc sa-i bat. Si daca vreau duel versus ma bag acolo si gear-ul nu are nicio valoare. Striga tot netul de microtranzactii si totusi sunt destui sa bage bani, ca altfel nu ar mai continua cu o afacere care nu le aduce bani. Stii cum e vb, nu e prost cel ce da ci cel ce ia, asa ca Ubisoft si altii fac afaceri de astea ca le aduce bani (si chiar usor).

Ca sa nu zic de ps plus si de onoarea de a plati acum ptr a juca online (practic ne iau banii ca sa dea drumul la teava). Si cumva si eu si voi, nu numai ca ne-am obisnuit cu ideea si ni se pare normal, dar ne si autisugestionam ca e bine ptr noi (mare chestie ne-a mai facut Sony). Dar nah, daca te mananca iei si plus si jocuri ubisoft, ca vrei si online si jocul x sau y si asa mai departe. Ne dau la pofte, si le iese Deci daca vrei altceva, taie din pofta si protesteaza.