Quote Originally Posted by Darthstone View Post
Exista 2 variante. O continuare, ca sa se spele de pacate, sau modelul Medal of Honor, serie pusa pe "hold' sau moarta.
Mai degraba depinde de vanzari. EA a scos la pensie francizele MoH si Dead Space mai mult pentru ca nu au atins limita asteptata de vanzari. Ca daca era pe principiul notelor proaste date in recenzii si de calitate , francize precum Sims, FIFA sau NFS erau "ingropate" de multi ani.
Pe principiul ala, nu se mai continua seria Dragon Age dupa cel de-al doilea titlu care a fost catastrofal.

Daca jocul isi scoate banii din precomenzi (si cred ca isi va scoate pentru ca sunt multi fani overhyped care il vor adora chiar si in stadiul actual), atunci vom avea un Mass Effect 5 prin 2020, indiferent ca are un userscore de 3 pe metacritic sau ca IGN ori Gamespot i-au dat note mici.




Parerea lui Total Biscuit despre multiplayer (sper ca nu s-a mai postat)



---------- Post added 23-03-2017 at 02:11 ----------

Gata, s-a lansat si in Europa!

Obosit fiind, abia am putut testa o partida in multiplayer. Deci tot ce faci trebuie sa rezisti la vreo 7 valuri, timp in care la inceput omori carcolaci, pe urma vin oponenti mai puternici, sa dezactivezi una alta si apoi sa evadezi (coechipierii au scapat, eu nu , m-au lasat sa mor singur pe planeta)
In single-player am inceput cu Sara Ryder si m-am oprit in momentul in care am vazut-o cum fuge prin nava atacata de zici ca n-a mai fost la toaleta de.... 600 de ani cat a fost in incubator.
Acum nu stiu, nu are rost sa ma intreb cum naiba au supravietuit 20 000 de colonisti umani in stare de hibernare la bordul unei nave imense timp de 600 de ani masurati pe Pamant (ca Galaxia Andromeda e la o distanta de 2,54 milioane de ani lumina). Inteleg , in universul Mass Effect, navele spatiale calatoresc de 1 mlion de ori mai rapid decat viteza luminii ca sunt pe baza de energie intunecata, si totusi, mi-e greu sa cred ca ai putea parcurge o distanta de 2 milioane de ani lumina in numai 600 de ani.


Meh, pana una alta, observ din multiplayer ca in secolul 28, oamenii si celelalte rase extraterestre inca mai folosesc aceleasi arme din secolul 22 cu cu propulsie electrică care generează particule de căldură ce se comprimă în proiectile. Asta in vreme ce noi , in numai 30 de ani de ani de doua razboaie mondiale, am trecut de la muschete la mitraliere si rachete nucleare.




O sa mai joc si revin cu pareri. Grafic, arata binisor, dar expresile si animatiile faciale sunt ca si in Dragon Age Inquisition: ca la 2010 toamna.