Ok....Jucat pana acum vreo 7 ore (cu pauze mari) , cu Sara Ryden in default , terminat cu planeta Eos....cred ca in niciun alt joc nu am atipit si cascat asa cum am facut la asta. Nu doar ca e intr-o stare deplorabila, dar e si plictisitor de-a dreptul, gol, prost optimizat, neterminat, plin de buguri, lipsit de provocari, personaje captivante si dialoguri de-a dreptul retarde (cred ca scenaristii sunt pustani fanboy). Arata bine si atat, dar cu animatii faciale de duzina. Sistemul de crafting, inventarul, skill tree, Nomad, motorul frostbite 3 nu prea il salveaza. Nici nu stiu ce-i RPG la el......este un action-adventure cu dialoguri si eleemente de cover third person shooter toata ziua!

Nu-mi vine sa cred ca spun asta, dar Mass Effect 3 a fost o "capodopera". FFS, ala l-am jucat timp de 3-4 zile, cate 10 ore fara pauza, in continuu. Asta nou imi provoaca asa dezgust de ma determina sa-l joc in pauze mari.
Iar in pauzele respective stau cu capul pe masa, cu mainile pe cap ori dorm si imi tot spun ca traiesc intr-un cosmar din care nu m-am trezit.



Mai are rost sa avansez in poveste? Se intampla ceva interesant dupa Eos? Tind sa abandonez campania single pana la urmatoarele patch-uri si sa ma axez mai mult pe multiplayer (macar ala e fun, omori valuri dupa valuri de inamici, evadezi din baze, debochezi ca sa te poti juca cu un krogan...yeay)