Nu prea ma incanta Android Tv ca si interfata. Eu folosesc foarte mult aplicatia DS Video (poate confirma cineva ca exista pe Android TV?) si din acest motiv inclin catre Samsung pentru ca sunt singurii care au aceasta aplicatie pe TV.
Insa normal ca imaginea este ce conteaza cel mai mt asa ca daca prind la un pret bun un 65XE9005/9305 sau un 65ZD9 de anul trecut, probabil ca voi incerca. La fel si cu LG OLED 65C6. Sau 65KS9500 de la Samsung.
Insa cum am mai spus, nu arde. Asa ca vedem ce voi lua/gasi.

---------- Post added 13-04-2017 at 17:49 ----------



La 3:52 este prezentata o problema asemanatoare cu ce ma deranjeaza pe mine la KS9500. Ok, la mine se manifesta mult mai serios.
Insa daca varful de gama de la Sony pe 2017 are un asa comportament...
Deci nu as putea sa stau cu un asemenea TV si sa pun lumini ambientale ca sa mai atenuezi din acest efect.
Inteleg ca e o limitare a tehnologiei edge lit, cu ledurile amplasate sus si jos insa eu fiind obisnuit cu JS8500 (tot edge lit) care are barile negre de sus si jos complet negre cand ma uit la filme, nu ma pot obisnui.
Acest Sony XE9305 e super pe HDR insa daca nu ma pot uita la un film seara fara sa apara acel blooming sus sau jos pentru mine e NOPE.