M-am cam plictisit de problemele de logistica marca eMag. Ultimele 3 comenzi, toate venite cu intarziere de minim 10 zile. Si asta pentru comanda achitata cu cardul in avans, la produse "In stoc". Pana si curierii sunt debusolati... la comanda actuala, de vre-o 9 zile am colete la ei in livrare, dar nu mi le pot livra pentru ca "lipseste un colet". Si aici iar vine dezastrul marca eMag, unde baietii au inceput sa impacheteze fiecare produs separat. Cateodata asta poate parea un lucru bun, dar atunci cand cumperi 20 pungulite de mancare pt. catei (yeah, i do that) si te trezesti cu 20 de colete... e... mindf#@k. Chiar stateam si ma intrebam daca nu cumva costa mai mult acele cutii decat mancarea comandata, si ce pierdere de timp si de resurse e in toata treaba asta. Nu mai spun ca poti sa ai comanda de mii de lei, daca cumva ai doar 19 colete din 20 (al 20-lea fiind chiar si un produs de 1 leu), nu primesti NIMIC, pentru ca nu are voie curierul sa livreze partial...

Imi pare rau sa o spun... dar s-a prostit rau eMag-ul pe partea de logistica/livrari!

P.S. Si mai trist este urmatorul fapt: la ultima comanda (din 27 aprilie), am avut si 2 produse luate de la marketplaceri eMag. Cele 2 produse de la marketplaceri le-am primit a doua zi prin curier... cele de la eMag nu au venit nici in ziua de azi (6 Mai). Daca au ajuns aia mici sa livreze de 10 ori mai repede decat eMag-ul... no comment!