Buna!
Am achizitionat un Switch (dupa o cercetare de aproximativ 45 de zile - adica, vizionat review-uri aproape zilnic) luni, 08/05/17. Evident, cu Zelda, Breath of the Wild. Consola este grozava iar jocul... superb!

Pentru jocuri recomand Carrefour. Am gasit Super Mario Kart 8 Deluxe la 199,00 RON, iar pe Amazon cel mai ieftin e 59.99 EUR (275.00 RON). Inca nu l-am luat, dar foarte probabil va fi urmatoarea achizitie pentru Switch.
Nu stiu exact de ce, dar in unele magazine Carrefour nu se gaseste nici un produs Nintendo, pe cand altele au cam tot cum apare.
Din pacate Carrying Hard Case Nintendo nu se mai gaseste nicaieri in Romania (Carrefour de care ziceam eu din Oradea au primit doar 2, n-am apucat sa iau - apropo, era 79.00 RON, pe cand la emag parca am vazut la 115.00 RON, insa Out of Stock). Am comandat ceva alternativa de pe Amazon, insa nu am primit-o inca.

Daca aveti ceva recomandari legate de Super Mario Kart 8 Deluxe... sa mai stau, sa il iau acum? Cum e? E fun in local multiplayer? A incercat cineva cu 4 controlere pe aceasi consola?

Deasemenea, a mai intampinat cineva probleme cu Joy-Con-ul stang? La aprox 3,5 m de consola in dock, mi se deconecta. Am vazut unele review-uri in care mentionau aceasta problema, insa am inteles ca s-a remediat prin ultimul update. Eu am avut probleme inclusiv ieri, 10/05/2017.

Mersi!