Quote Originally Posted by 495 View Post
....
La tine se cam aplica asta:
Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
In anumite circumstante oamenii isi formeaza niste pareri bazate si pe cercul de prieteni/oameni cu care umbla
Au mai fost discutii acum cateva luni pe subiectul asta, si nu mai stau acum sa caut postarile cu linkurile care arata declinul vanzarilor de filme in orice format, fie el BD simplu sau UHD. Toate astea sunt cauzate de serviciile de streaming care sunt mult mai usor de folosit, mult mai economice si mai rapide de accesat de catre oricine. Poate ai tu si cativa amici, am si eu, care cumpara filme pe blu ray, insa nu acestia sunt cei majoritari, lucru dovedit clar de vanzarile in scadere din ultimii ani a filmelor si serialelor in format fizic. Lumea nici la cinematografe nu mai merge atat de mult precum o facea in trecut, cand dupa 2 luni filmul apare pe Netflix unde oricum are abonament.

Cat despre diferenta de calitate intre disc si stream, nici n-am spus ca stream-ul mai ok, asta e scoasa "din burta" de tine, habar n-am de unde si de ce, dar aceasi majoritate de care am pomenit mai sus, nu este interesata de diferentele uneori marginale intre calitatea de pe disc vs stream.