Cateva intrebari pentru cei mai experimentati ca mine:

Nu se pot explora "la pas" toate planetele ? Unele pot fi doar scanate din spatiu ?

Pe o planeta (cea in care investigai prima crima din Andromeda) mergeam cu Rover-ul prin mediul toxic din punct in punct pentru recharge, dar nu aveam probleme nici cu Rover-ul, nici cu personajul, chiar daca era toxic, pana am ajuns intr-o zona (la iesirea dintr-o pestera) unde e mult mai toxic si nu pot merge nici cu Rover-ul prea mult, iar cu personajul nu pot sta mai mult de 10 secunde ca moare.

Exista upgrades pentru costum/Rover pentru aceste medii mai toxice ? Am cum sa fac asta acum, ca sa pot continua pe planeta, sau trebuie sa revin acolo dupa ce mai avansez in joc ?

Am mai gasito chestie care ma super enerveaza. Cand esti cu Rover-u si dai peste inamici, nu numai ca nu reactioneaza si de multe ori doar ii impinge sau trece prin ei, dar mi se pare penibi ca nu-i omoara si nici macar nu le scade viata. Destul de penibil.

Oricum, meniurile alea intortocheate ma termina psihic. La fel si faptul ca sunt aceleasi puncte de upgrade, pe care le poti pune in 3 sectiuni diferite. Ar fi trebuit sa fie 3 genuri de puncte de upgrade, pentru fiecare sectiune in parte. Era mai fair.