Cred ca s-a inteles gresit. Nu spun ca discurile sunt mai populare decat streamingul, spun doar ca nu sunt

Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
o nisa
sau

Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
nu intereseaza pe nimeni cand poti face stream de 4K.
Fals.

Lumea nu se rezuma la "cativa amici", ai trecut cu vederea exemplu meu cu sold out, si nu orice magazin, ci "HMV" sau supermarketuri precum "asda" si "sainsburrys". Mii de discuri, si asta intr-un orasel relativ mic de 120k oameni. Sunt forumuri intregi doar pt blu-rays, daor pt playere uhd. Nu faci un forum cu "cativa amici".

La o simpla cautare pe google, pe subiectul "best uhd player", in ultimul an toate il aveau pe xbox one s in top. Si nu doar ca nume, ci ca "best value for money". Heck, lumea l-a cumparat doar pt asta si au vandut controllerul si jocurile primite gratis si au cumparat filme, pe disc.

Stiu ca nu o sa iti schimb parerea, dar tot ti-am raspuns.

Apropo, am abonament netflix de vreo 5 ani (facut upgrade la uhd doar dupa ce am luat tv 4k), ma duc la cinema des (sunt membru odeon limitless, pt 17 lire/luna ma duc nelimitat la filme) si am si o colectie modesta de filme pe disc. Majoritatea uhd. Daca mi-a placut un film la cinema, si este genul sa arate bine (nu o comedie romantica), tot timpul incerc sa il cumpar pe disc pe urma, sa ma bucur de o calitate a imaginii asa cum a fost facut sa se vada, ca la cinema merg doar pt expierenta nu pt calitate.

Am precizat calitatea superioara (nu marginala, fii realist) a discurilor ca sa iti mai dau un exemplu de ce oamenii le cumpara. Cand dai mii pe un tv si pe un sistem audio bun (si aia sunt o nisa?) vrei cea mai buna calitate posibila cand vine vorba de un film.

Cam la asta se rezuma. Scorpio va fi cumparat si doar ca are uhd player, chiar daca tie iti place asta sau nu. Cum a fost si cu one s.