Quote Originally Posted by Reveylle View Post
Am jucat vreo 20 % din campanie .. imi place . E drept ca luptele devin repetitive si adversarii seamana intre ei ( parca sunt frati ) dar nu vin ca oițele sa le tai , chiar sunt agresivi , se feresc de lovituri , unii au scut si trebuie sa le spargi garda inainte de a-i lovi .. etc . Combat-ul e ok si poate fi upgradat pe parcursul jocului . In God of War sau Dante's Inferno eroii taie juma' de ecran cu ce arme au .. nici chiar asa . Micile variatii dau substanța jocului : arunci cu sulițe in arcasi , dai drumul la un pod sa treaca oamenii tai , formezi o formatie de scuturi ca sa te aperi de arcași in timp ce inaintezi spre ei etc .. )
Subiectul istoric reprezinta pentru mine un punct de atractie , as vrea sa gasesc si pe PS3 jocuri similare .



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Cauta Assassin's Creed Brotherhood, actiunea se desfasoara tot in Roma.
Am jucat pe generatia precedenta de console (in speta un Xbox 360) AC2, AC Brotherhood, AC Revelations si AC4, si pot sa spun ca am ramas placut surprins de toate, mai ales de ACB si ACR (jocuri pe care le-am si terminat).

PS: Mie imi place faptul ca sistemul de combat este relativ usor, imi place sa ma relaxez cand joc, nu sa ma enervez