Quote Originally Posted by MonkY View Post
495: just don't buy it! E clar ca nu vrei Xbox One X... nu trebuie sa te convingem noi ca merita.

Scorpio la 399$... nu stiu ce-ati fumat voi, dar vreau si eu! Eu ma temeam sa nu fie in range-ul de 8-900$, si sa nu ajunga Microsoft la ideea ca da, am putea avea si consola PREMIUM, cu pret pe masura. Nu stiu dacat ati observat dar au spus ca "starting at 499$" - eu unul ma astept la o versiune cu SSD de 1TB sau chiar 2TB, care sa ajunga prin range-ul respectiv. Dar asta e valabil si la PS4 Pro, ca nu te opreste nimeni sa investesti intr-un SSD monstruos...
what??

ia nu mai fa tu concluzii despre mine, ok? de unde the fcuk ai ajuns tu la idea ca nu o vreau? si am citit asta fix dupa ce am scris pe alt topic ca sunt interesat de ea... lol

citeste postul lui tudyniuz de mai sus, a zis el mai elocvent decat mine. se pare ca toti uita ca e doar o consola, nu un pc. urasc sa fiu devil advocate si sa zic ca e scumpa, cand eu am buget pt achizitii de genul, dar gandesc big picture, pt cei care cauta oferte sh, sau au bani doar de slim si one s, pretul o sa o traga in jos enorm!

ochelari de cal omule!

starting la 499 doar tu vezi problema, adica atat va costa la lansare. consola + gamepad, pe urma scade pretul, ca si ei sunt constienti ca e overpriced. de ce crezi ca au aratat cum arata, au aratat jde mii de jocuri si pe urma in cateva secunde au aratat pretul...

te rog.

ps:

Quote Originally Posted by MonkY View Post

P.S. Ce-o sa mai rad in iarna asta... cand or sa inceapa comparatiile intre console, la multiplatform... si o sa vad haterii cu o lacrima in coltul ochiului, intreband cu buza tremurand: "Dar, de ce la mine jocurile 'nema' nu merg asa bine si nu arata la fel de bine ca pe Xbox? Si de ce eu am cu 23,46 fps mai putin"? Dupa care o sa se repete aceeasi veche poveste, o sa vina unul cu Super PC Mustard Race (in care a bagat vre-o 40 de salarii medii pe economie), si o sa explice cum ca el se joaca asa chiar si in baie... And then rinse and repeat!
asta e post de administrator? cand oamenii cer moderatorilor sa aibe grija si sa actioneze cu sanctiuni, sa opreasca flame-ul?

nu asa dude.