Congrats pt achizitie. Ti-am spus noi ca o sa iti placa negrul pe Oled. Distanta de vizionare este destul de mica pentru un 65", deci 55" este chiar ok.

Privind setarile, nu prea iti recomand sa copiezi setarile ce le gasesti pe net pe partea de Expert Dark Room si Bright Room, pentru ca fiecare panel difera de altul la Oled. Cel mai bine este sa te joci tu cu ele si sa alegi cum iti place. Am observat ca baietii prin UK cheama calibratori profesionali pt asta, dar si costa, iar la noi nu stiu daca exista asa ceva.

Marco Polo arata frumos intr-adevar cu DV, dar cele Marvel, nu foarte, deoarece folosesc un film grain filter, care face sa se vada punctulete albe, iar Oled-ul accentueaza asta. Iti recomand Grand Tour de pe Amazon Prime, arata bestial cu HDR pe Oled, la fel si American Gods, desi nu are HDR, dar sunt multe scene intunecate.
Poti incerca si Planet Earth II cu HDR de pe net, arata absolut exceptional. Il poti rula cu playerul TV-ului cu un HDD prin USB. Am observat ca duce si fisiere de 80 GB.

De Apple TV nu stiu daca stie 4k, dar iti recomand Nvidia Shield 2017. Am inteles ca se descurca de minune pe partea de HDR. Eu am ales sa cumpar un Minix U9-H, pentru ca Shield-ul nu avea iesire optica de audio, iar eu am nevoie de ea pt sistemul meu.

C6-le nu are tot 4 porturi HDMI? Pe B6 sunt 4.