Ma nu stiu, dar fie e o problema la ultimele serii, fie unii sunteti la primul PS4, altfel nu prea imi explic. La mine PS4 FAT turuia in ultimul hal si in meniu, iar trecerea la Pro inca de cand a aparut s-a dovedit una care m-a ajutat si ca silentiozitate, nu doar performante. Nu zic ca nu se aude, dar in niciun caz nu e o consola la fel de galagioasa precum vechiul FAT pe care il auzeam si din alta camera.

Acum ca unii dormiti in aceasi camera cu consola, n-am ce sa zic, asta e situatia, dar si daca deranjati pe cineva aproape de voi cand va jucat pe Pro, cred ca mai tare se aude gamepad-ul decat huruitul consolei.

Fata de generatia de PS3 care a fost toata silentioasa fata de marele rival, acum sta Microsoft mai bine la capitolul asta. Oricum, eu imi aduc aminte cum urla prima generatie de X360, facea ca toti dracii, mult peste ce fac consolele actuale, si nu m-a deranjat catusi de putin. Vreti sa va jucati in 4K cu o jucarie de 400$ si sunteti deranjati de zgomotul aparatului. La banii astia, chiar nu poti sa le ai pe toate. Sa vedem ce face XOX, care e mult mai puternica si intr-o cutie si mai mica decat PS4 Pro.